Wentylatory stanowiskowe (promienie , bębnowe )

Wentylatory stanowiskowe (promienie , bębnowe )

Wentylatory stanowiskowe obecnie najczęściej wykonywane są z napędem bezpośrednim (to znaczy ze wirnik  wentylatora osadzony jest bezpośrednio na wale silnika ) . Wentylatory stanowiskowe najczęściej  stosowane są  w instalacjach wentylacyjnych , grzewczych – jeżeli przetłaczają  powietrze o podwyższonej temperaturze muszą być do tego przystosowane konstrukcyjnie .  Często stosowane w odpylaniu i transporcie czynnika sypkiego – tak zwane wentylatory transportowe . Wentylatory tego typu muszą się charakteryzować mocną konstrukcją odporną na ścieranie a także specjalna konstrukcją wirnika – tak zwane wirniki samoczyszczące .  Zazwyczaj wentylatory stacjonarne  mają instalowane silniki przystosowane do regulacji obrotów  (falownik dla 3F , lub regulator dla 1f) .

Moce zaczynają się od kilkudziesięciu wat a kończą na kilkudziesięciu KW w dużych instalacjach wentylacyjnych lub odpylających .  Oczywiście wentylatory tego typu mogą i są wykonywane z roznych materiałów w zależności od warunków w jakich mają pracować , najczęściej SA stalowe malowane proszkowo a wersie wentylatorów chemodoprnych wykonywane SA z chromoniklu lub specjalnego tworzywa sztucznego . Wentylatory stacjonarne mogą być także wykonywane jako wentylatory przeciwwybuchowe – atestowane do lakierni itp. .

Wentylatory stacjonarne do rożnych zastosowań  w dobrych cenach w sklepie z wentylatorami http://www.wentylatorysklep.pl

 

WPS2_2013

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s