Wentylatory mieszające (mieszacz powietrza )

Mieszacze powietrza stosowane są głownie w obiektach inwentarskich . Wentylatory tego typu podwiesza się na łańcuszkach i generują one ruch powietrza powodując bardziej komfortowe bytowanie zwierząt w danym pomieszczeniu . Wentylatory mieszające z razji swojego zastosowania w tego typu obiektach gdzie występują duża wilgotność powietrza i opary powinny się charakteryzować wykonaniem umożliwiającym ich długą bezawaryjna prace , to jest silnik powinien być szczelny natomiast obudowa i wirnik odporne na korozje i uszkodzenia . Mieszacze powietrza powinny być przystosowane do regulacji prędkości obrotowej bo nie zawsze jest konieczność by pracowały na pełnej wydajności .
Mieszacze powietrza stosuje się także w szklarniach (trochę inna konstrukcja – wentylatory szklarniowe ) oraz obiektach przemysłowych .
Do wentylatorów mieszając możemy zaliczyć także wentylatory sufitowe zarówno te do zastosowań przemysłowych jak i te do zastosowań domowych .
Wentylatory sufitowe przemysłowe w zimie spychają cieple powietrze które kumuluje się u góry w dół ograniczając znacznie koszty ogrzewania i poprawiając parametry temperatury w budynku .Ale o tego typu wentylatorach napiszemy w kolejnym wpisie na blogu o wentylatorach i wentylacji
mieszaczpowietrza

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s