Do czego stosowane są wentylatory sufitowe ?

Wentylatory sufitowe generalnie możemy podzielić na dwie grupy – to znaczy wentylatory sufitowe do zastosowań domowych ,biurowych , hotelowych itp. Oraz wentylatory sufitowe przemysłowe .
Wentylatory sufitowe do pomieszczeń mieszkalnych mają mniejsze moce i wydajnośći oraz z reguły mają punkty świetlne wiec w domach spełniają rolę żyrandoli . Pelnią także funkcje dekoracyjne a ich wykonanie jest staranne i eleganckie . Na rynku jest wiele modeli wentylatorów sufitowych tego typu z reguły sterowane mogą być pilotem bądź zwykłym wyłącznikiem ściennym . Ralą ich oprócz funkcj świetlnych dekoracyjnych jest generowania łagodnej cyrkulacji powietrza tak by poprawić komfort osób w mieszkaniu .
Wentylatory sufitowe przemysłowe mają większe średnice , większe wydajności i większe moce dlatego ze stosowane są w obiektach o większej kubaturze . Spełniają one dwie role w upalne dni podobnie jak wentylatory domowe stosowane są by ponudzić ruch powietrza i zwiększyć komfort pracy osób przebywających w halach magazynach i innych tego typu obiektach . W zimowe miesiące w pomieszczeniach ogrzewanych ich rola jest nieco inna mają one bowiem za zadanie zepchnięcie ciepłego powietrza które unosi się do góry hali w dół . Poprawia to konfort osób przebywających w tym pomieszczeniu ale także pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu gdyż dzięki zepchniecie powietrza ciepłego w dół spada zapotrzebowanie na moc cieplną .

wentylatorysufitowe

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s